Гра на бубні
На цьому курсі прицільно будемо працювати із розвитком особистого стилю гри кожного учасника та учасниці. Природньо різні люди вподобують різні прийоми, акценти, їх комбінації — і з бубном це дуже помітно. Це про справжню свободу і творчість в реальному часі.
- спершу ретельно допрацюєм свою техніку гри: усі базові прийоми, а також дріб, тремоло, гурчання. Будемо вчитися робити їх максимально зручними та комфортними під час гри, легко імпровізувати, приділяючи особливу увагу акуентам, контролювати динаміку/гучність гри (2 заняття)
- будемо досліджувати: працювати із експедиційними відео та знімати техніку відомих бубністів Полтавщини (із сіл Хорольського, Зіньківського і Диканського та інших районів Полтавської області). Навчимося записувати графічно і аналізувати гру кожного бубніста (2 заняття)
- наступний рівень складності: попрацюємо із аудіозаписами 1950-80х років, розбиратимемо гру бубністів, а також вчитимемося самостійно зчитувати іпартію бубна з аудіозазаписів. Зокрема розберемо гру культового бубоніста Полтавщини — Романа Дядюри з Диканьки, що грав із братами Чередниками (2 заняття)
- врешті кожен і кожна обере собі бубоніста до смаку і до дрібниць розбиратиметься у його техніці, прийомах і комбінаціях, щоби самостійно відтворити стиль гри з певної місцевості/від певного музиканта (2 заняття)
На заняттях ми:
і головне: наприкінці курсу плануємо спільну гру із 70-річним традиційним музикантом-гармоністом, де можна буде відчути відповідальність, критику, любов до традиційної музики, місця і часу
Середній рівень — це якщо ви грали/граєте на бубні самі або з кимось, володієте базовими прийомами гри до вальсу і козачків/польок, граєте дріб.
8 занять
четвер 19:00 - 21:00
неділя 11:00 - 13:00
старт — 30 листопада
Вартість навчання: 5000 грн до 25 листопада, 5600 опісля.
Простір традиційної музики, Сагайдачного, 12, 3 поверх
Андрій Левченко – музикант і дослідник, що знає близько сотні комбінацій прийомів гри на бубні й десятки веселих історій про сільських бубністів. Протягом останніх 6 років досліджує традиційні бубни, зокрема в експедиціях, де навчився грати безпосередньо від досвідчених музикантів з сіл. Тепер Андрій передає ці знання під час численних майстер-класів та приватних занять. Має найбільшу в Україні колекцію старовинних саморобних бубнів. Співзасновник Рисі та Школи традиційної музики, грає традиційну танцювальну музику в гурті US Orchestra, із яким об’їздив міжнародні фестивалі в Німеччині, Литві, Словаччині, Греції, Польщі.