Рись

Гра на скрипці для початківців – постійна група

Ярина Дронь
13.01.2023

UPD: група набрана!
Ви можете зареєструватися у список очікування, і якщо з’явиться місце, ми одразу із вами сконтактуємо щодо навчання!

Скрипка — це основа будь-якого традиційномузичного гурту. Ця група для тих, хто хочуть грати на скрипці для себе, почати підігравати музикам на вечірках чи з часом створити свій гурт.


Якщо ви вже спробували грати якісь мелодії, але вас не задовольняє звук, який виходить і ви не можете рухатись далі. Якщо у вас затискаються руки, болять плечі від гри на скрипці. Якщо ви відчуваєте, наче боретесь із інструментом, а він скрипить, як сніг і не піддається – все це нормально, такий шлях проходять всі скрипалі.

Підібрати мелодію на скрипці – це не проблема. Важливо, як це звучить. Основу мелодії можна вивчити доволі швидко, але на неї вже безкінечно можна нанизувати різні прикраси, невеличкі імпровізації та акценти – і від цього залежатиме, наскільки якісно і професійно звучатиме трек. Будь яка мелодія може звучати сухо і бідно або цікаво і багато. Так от, щоб грати цікаво, багато і легко, важливо розвивати техніку як правої так і лівої рук. І ніколи не зупинятись у своєму розвитку.

У грі на скрипці є багато дрібних і важливих нюансів, які важко контролювати самотужки. І дуже легко набратися некорисних звичок, які надалі блокують розвиток. Важливо, щоби вам було комфортно, і щоби ви відчували контроль у своїх руках, щоб було розуміння, як досягти певного звуку, акценту тощо.

  • тому на заняттях буде багато вправ, які працюватимуть на вашу гнучкість, чіткість звучання, на вміння акцентувати, підкреслювати звуки і долі. Працюватимемо із тонкощами смичкування, різними штрихами
  • ці вправи базуються на фрагментах з давніх мелодій козачків, польок, коломийок. Будемо вчитись працювати із записами, вислухавувати деталі і розуміти як їх відтворювати.
  • будемо рухатись в напрямку до володіння інструментом, а не завчення мелодій

Важлива річ: це не курс, а саме постійна група. Чому? Бо заграти просту мелодію можна за кілька занять. Але щоби навчитися грати впевнено, самостійно і якісно, треба тисячі годин практики. До цього треба йти кілька років і це нормально.

* якщо ви не маєте власного інструменту — будь ласка, зазначте це у формі реєстрації, і ми допоможемо вам позичити, купити або орендувати його.

постійна група 8 занять/місяць
вівторок 19:00-20:30
субота 13:00-14:30
старт – 13 січня

вартість навчання: 5000 грн/місяць до 31 грудня, 5600/місяць опісля.
у групі лишилося 5/8 місць

Простір традиційної музики, м. Київ, вулиця Сагайдачного, 12, 3 поверх


Викладачка Ярина Дронь — скрипалька гурту US Orchestra, грає танцювальну музику Полтавщини, Західного Поділля та українських емігрантів до Америки, вчилася гри зокрема й під час безпосереднього спілкування із музикантами в селах. Активно виступає на міжнародних фестивалях, зокрема в Німеччині, Литві, Польщі, Словаччині, Греції, Італії. Має святенницьку терплячість і великий досвід викладання традиційної гри на скрипці дітям та дорослим. «На скрипці грати не просто. Але у вас все вийде, якщо маєте мотивацію і терпіння!»

Щоби приєднатися, пишіть у приватні повідомлення в Instagram або Facebook