Рись

Спів для початківців

Людина завжди жила в єдності з рослинним світом, тому не могла не оспівати його у піснях.

Тема цієї групи - пісні про рослини і дерева. В українських піснях рослини набули глибоких символічних значень, стали атрибутами ритуалів календарних та родинних обрядів. Часом і сама будова пісні нагадує дерево: в ліричних баси дають опору, глибину, вкоріняють звучання, середні голоси розвиваються, як пишне розлоге гілля, а зверху кучерявиться верхів’я.

Ця група підійде для вас, якщо раніше ви не займалися співом, або займалися, але несистематично. Ви потребуєте часу, щоби запам'ятати мелодію, часом вам буває складно тримати свій голос у пісні на кілька голосів. Хочете зробити свої перші кроки у традиційному співі.

Під час курсу ви:

  • навчитеся співати старовинні обрядові і ліричні пісні з Чернігівщини
  • дізнаєтеся найголовніше про традиційні пісні в Україні
  • потренуєтеся тримати “свій” голос у кількаголосій пісні
  • зможете дослідити можливості свого природного голосу
  • дізнаєтесь про жанри пісень і про те, за яких обставин і навіщо співають люди в селах - почуєте багато цікавих історій з експедицій
  • зможете насолодитися традиційним гуртовим співом


Викладачка курсу Ірина Данилейко — дослідниця, етномузикологиня, співачка. Працює у Київській Лабораторії етномузикології (LEK) та Музеї Івана Гончара. Впродовж 20 років провадить фольклорні експедиції у села Центральної, Північної Право- та Лівобережної України. Більше 15 років тому почала виконувати традиційні пісні, відтоді співала в гуртах «Серпанок» і «Гуртоправці». Нині керує гуртом «Михайлове Чудо». Ірина — одна з трьох співачок, що з’являються у фільмі Бенедикта Ерлінгссона «Гірська жінка на війні». Вона також виступила солісткою ораторії «Гірка зоря», присвяченої 30-м роковинам аварії на ЧАЕС.