Рись

Як навчитися традиційного співу

Відео-лекція
Євген Єфремов
4.1 Які пісні вчити?
4.2 Як створити власний співочий гурт?
4.3 Секрети майстерних співаків

Про лекцію

«Сьогодні надія на продовження життя фольклорної традиції покладена на явище фольклоризму — виконавської реконструкції. Рух, який зараз усе більше розквітає. Основний матеріал для цього руху — фольклорні записи, зібрані у сільському середовищі. В наш час, власне як і раніше, цей напрямок в основному в руках молоді. Цікаво, що саме серед молоді з’являється тяжіння до пізнання і відтворення музичних традицій»

Євген Єфремов відповідає на питання, яке цікавить багатьох початківців: як навчитися виконувати традиційні пісні у манері, максимально наближеній до автентичної? Пан Євген не лише сам є виконавцем, а й, маючи за плечима багаторічну викладацьку практику, випустив у світ не одне покоління співаків. У своїй лекції він розповідає:

  • із чого почати навчання
  • як підібрати репертуар для репетицій чи занять
  • якого типу матеріали краще брати за зразок
  • чи допоможе академічна освіта освоїти традиційну манеру співу
  • що заважає мешканцям міст виконувати сільські пісні
  • у якому віці співаки досягають піку своєї музичної форми і як пришвидшити цей процес

Бонусом — дві зворушливі історії: про танці з кущем і голосіння над мухою.

Євген Єфремов – людина, що заснувала індустрію традиційної музики в Україні. Наприкінці 70-х створив гурт «Древо» (київське) – перший в Україні міський гурт, що співав традиційні пісні без обробок, і відкрив їх світові. Як вчений-етномузиколог, професор Київської консерваторії (НМАУ ім. П.І.Чайковського), протягом десятків років досліджує «дикий» і прекрасний спів Київського Полісся. Має багато учнів та послідовників, навчає традиційного співу на академічних та неформальних освітніх подіях: лекціях, майстер-класах та школах традиційної музики.