Рись – це проект з неформальної освіти у галузі традиційної музики, метою якого є згуртування в Україні потужної музичної спільноти, середовища, що відповідатиме викликам часу і буде втіленням очікувань сучасних молодих музикантів. Ми створюємо середовище для навчання, обміну досвідом та співпраці між молодими музикантами та їх старшими колегами, середовище, що уможливить виникнення якісних музичних проектів, які відповідають потребам сучасної публіки, середовище, у якому молоді музиканти можуть вільно реалізувати свої ідеї і проекти, середовище, що сприятиме мобільності та створенню колаборативних проектів між музикантами з України та країн-сусідів.

Традиційна музика – це прекрасна можливість поєднання саморозвитку і розваги. Це подорожі, і середовище цікавих людей. Наш проект робить традиційну музику більш відкритою для усіх зацікавлених, поширюючи мистецтво, раніше відоме закритій тусовці поціновувачів та професіоналів, у відкритий публічний простір, де буде можливим сучасний підхід і продуктивна взаємодія.
Ми намагаємось зібрати молодих і активних людей, що не бояться експериментувати, цікавляться культурою, та лідерів думки, досвідчених музикантів та викладачів, і створити умови для конструктивного діалогу та творчих пошуків.

Ми віримо, що величезний потенціал захований у різноманітті, міждисциплінарності, синтезі підходів і думок. Тому окрім Шкіл інструментальної музики та співу, ми робимо і робитимемо зустрічі із засновниками фестивалів, обговорення про традиційну музику в контексті міста і про те, як музика змінює місто, лекції про традиційну музику в контексті сучасної культури.

Традиційна музика дуже якісна, але разом із тим – «демократична» та відкрита до взаємодії. Тобі зовсім не потрібно закінчувати консерваторію, щоби долучитися до джем-сейшену музикантів, що грають до танцю. Так само, щоби навчитися співати традиційні пісні, не слід попередньо вивчати музичні гами – просто приєднуйся до компанії співаків чи співачок, і вчись одразу в процесі.

Нас вражає відчуття стилю музикантів з сіл, які створюють цю надзвичайно якісну музику. Тому ми – команда людей, що закохані у цю красу і простоту, – створили проект, який дає можливість усім охочим повчитися і, за бажання, навчитися традиційного співу, танців і гри.
Це музика, яку ти будеш грати просто тому, що хочеться. Це геніальна простота.