Рись

П'ять українських подкастів про традиційну музику

авторка
Юля Голюк

Приємно усвідомлювати, що український подкастинг розвивається і поряд з культурою, психологією, мистецтвом і наукою в етері звучить тема традиційної музики! Подкасти — класний спосіб подумати про щось нове разом з іншими. Можна слухати в дорозі, коли робиш монотонні справи типу сніданку чи миття посуду, або коли хочеться перемкнутися з роботи чи складних думок, і відчувати, що не марнуєш час, а робиш корисне.

Рись зробила підбірку подкастів про музичні традиції України і світу від українських проєктів! Користуйтеся!

Ріж вірьовку | Рись

Google podcasts, Apple podcasts

Наш подкаст, де засновники проєкту — Катерина Капра та Андрій Левченко — в розмовах із музикантами, дослідниками й викладачами розказують всю правду про українську традиційну музику через призму особистих досвідів. Мета подкасту — зібрати відкриття та історії різних людей зі спільноти традиційної музики: музикантів, дослідників і культурних менеджерів у цій сфері, а також музикантів та співаків.

Експедиційні пригоди, роздуми про майбутнє спільноти і те, що традиційна музика дає сучасній міській людині разом із крутими прикладами вокальної і інструментальної музики.

Зараз працюємо над новим сезоном!

Трансатлантик | Іван Семесюк & Old Fashioned Radio

Слухайте тут

Трансатлантик — подкаст із Іваном Семесюком про музичні традиції світу: ірландський і північно-американський фолк, кантрі, блюграс, музику Аппалачі та похідні від них музичні напрямки. Як і чому виникли традиційні морські пісні shanty? Що вплинуло на формування музики country? Як звучить губна гармоніка в ірландській музичній традиції? Це і більше (фінальний епізод — ліричний плейлист від Семесюка) почуєте в 17 епізодах подкасту.

Українські історичні пісні | Павло Нечитайло & Локальна історія

Всі епізоди слухайте тут

Подкаст, про який, скоріш за все, ніхто із вас не чули, а даремно! Історик та музикант Павло Нечитайло разом із дослідником, лідером «Хореї козацької» Тарасом Компаніченком спілкуються про українські історичні пісні. Перший цикл — п’ять епізодів — присвячений добі Хмельницького. Розмовляють про контекст доби та її героїв, трансформацію епосу, реальні історичні події і містику на прикладах сюжетів відомих пісень і дум, наприклад «Ой з-за гори та ще й з-за Лиману» чи «Ой Морозе-Морозенку».

Музика розкаже | Андрій Левченко & Urban Space Radio

Google podcasts, Apple podcasts, Urban Space Radio

https://urbanspaceradio.com/feed/podcast/muzyka-rozkazhe

Подкаст про музику національних меншин України, що століттями живуть разом із українцями й зберігають свої традиції. Що цікаво, усі епізоди записані в експедиціях, тобто це не просто начитка фактів, а живі історії і пряма мова українців та українок різного походження. Як звучить кримськотатарська народна пісня чи румунська трумбета на Закарпатті? Можна помандрувати різними куточками України, послухавши звучання її традиційних інструментів та історій від людей, що продовжують співати і грати музику своїх предків. Кілька героїв епізодів зараз перебувають в окупації. Наскільки нам відомо, вони живі та цілі.

Українські історичні пісні про Різдво | Павло Нечитайло & Локальна історія

Всі епізоди слухайте тут

Ще один подкаст від Локальної історії про традиційну музику, який пройшов на диво непоміченим для традиційномузичної спільноти. Ведучий Павло Нечитайло і запрошені експертки з фольклору, серед яких співачка, дослідниця і викладачка «Рисі» Ірина Клименко, спілкуються про пісні Різдва. За шість епізодів у подкасті розкрили тему різниці народних і церковних колядок, язичництво і космогонію у цих піснях, їхнє походження, сюжети й давню традицію співати «на когось», тобто спеціально для людини, що слухає колядку. До розмов у епізодах багато прикладів колядок з експедиційних записів, а також від гурту «Древо», Тараса Компаніченка, і гуртів, що співають обробки традиційних пісень.

Слухайте і діліться з іншими!