Спів як терапія —
Віра Ібрямова-Сиворакша
Про подкаст
Не так давно традиційномузичні події відбувалися лише в кількох великих містах, переважно тих, де є навчальні заклади з курсами співу. Але протягом останніх 2-3 років виникла небачена досі і дуже втішна тенденція — завдяки великим подіям на кшталт літніх шкіл, де люди з різних міст і з різним досвідом можуть зустрітися, познайомитись, поділитися досвідом і дізнатися більше про традиційну музику, у менших містах починають виникати нові осередки. Віра Ібрямова з Чернігова та її «Співоча майстерня» — це історія успіху, яка доводить: навіть якщо ти єдина на все місто «божевільна», закохана у традиційний спів, за кілька років можна знайти людей, які розділять цю пристрасть.
Слухайте у випкску:
- Чому традиційний спів — це психотерапія
- Чи відчувають люди з інших міст приналежність до глобальної «традиційномузичні секти»
- Як маленька дівчинка, навчаючись у «музичній школі», де навіть не викладали сольфеджіо, згодом вступила до Консерваторії і почала писати мінімалістичну музику
- Як її переманив традиційний спів
- Скільки касет з експедиційними записами одна людина може оцифрувати на дозвіллі за 4 роки
- Як традиційний спів надалі житиме у містах і чи стане він частиною щоденного життя
- Як викладачі можуть змінити ваш світогляд і у чому складність роботи із початківцями
Харківський архів пісень та інструментальної музики, про який ідеться у подкасті: https://folklore.kh.ua/ Подкаст створено за підтримки Українського культурного фонду. Автори подкасту — Катерина Капра та Андрій Левченко. Дякуємо Данилу Данилейку і студії PRO REC за допомогу із записом. Для створення музичної заставки подкасту використано семпл рогу з запису танцю "Крутях" від Якова Любежанина, с. Деревок Любешівскогор-ну. Автор запису — Олекса Ошуркевич.